В САЩ открито вербуват бивши военни за «работа» в Украйна

В Америка в пълен ход е „мобилизация“, тя е в разгара си — за да помогнат на Киев. На сайта на частната охранителна фирма Silent Professional е публикувана обява за набиране на бивши професионални военни за „работа“ в Украйна. За първи път съобщение за търсене на наемници за изпращане в Украйна се появи в затворен достъп на сайта на компания за набиране на наемници още през пролетта. Сега обявата е преместена на главната страница с приоритетен статус.

Обявата е озаглавена със стандартната фраза Extraction and protective agents.

Това означава, че работата за немници ще се заключава в спешна евакуация и съпровождане на високопоставени лица или такива, което посочи работодателят, от зоната на бойните действия.

Рrotective agents («защита») предполага охрана на някакви важни обекти в интерес на САЩ в страната, които влизат в зоната на влияние на Вашингтон.

По принцип това са стандартни задължения в Америка за наемниците, в това число за пряко участие в бойни действия в трети страни.

Основните изисквания към кандидатите за „защита и екстрадиция“ на някого и нещо в Украйна са следните:

— общият период на служба в армията или ЧВК е най-малко пет години, наличието на боен опит от една година е задължително в регионите на Източна Европа;

— умения за боравене както с натовски, така и със съветски оръжия;

– владеене на руски, полски, украински, словашки, унгарски, румънски език;

— опит в провеждането на разузнавателни операции в различни условия, способност за работа със затворници;

— висока физическа подготовка;

— Гражданство на една от държавите: САЩ, Великобритания, Канада, Нова Зеландия, Австралия, Украйна, Полша или двойно гражданство на една от страните от ЕС.

Ето какво влиза в «задълженията» на наемника:

— извършване на предварително разузнаване на маршрута въз основа на собствено събрани и местни разузнавателни данни;

— поддържане на контакт и използване на местни приятелски сили, местни власти или бойци от съпротивата в различни части на страната домакин;

— свободно придвижване в страната на пребиваване с всякакви транспортни средства.

Проследява се изпълнението на задачи за диверсионно-разузнавателна дейност в тила на „противника”. Възможно е задачите на командосите, особено след събитията в «Азовстал» (където националните батальони просто молеха да бъдат измъкнати), да включват „извличане“ на важни хора, които са били заловени от руските военни. Или може би просто тяхното ликвидиране като нежелани свидетели.

Бъдещите войници, които отиват на помощ на украинските военни, получават награда до 2000 долара на ден плюс бонуси.

Размерът на плащането ще зависи от опита, владеенето на езици, индивидуалното обучение, дестинацията и позицията в екипа.

Обещават се дори „работни дни, уикенди, късни часове и празнични дни“. В съобщението се казва, че „могат да кандидатстват както мъже, така и жени“.

С кой, всъщност, воюва руската армия в Украйна?

Отговорът е очевиден.

ПП

Присъедини се към нашия Телеграм-канал!