Историческа победа! Най-ярките моменти от мача Испания — Русия (снимки, видео)

Най-ярките моменти от мача Испания-Русия на осмина финала на световния шампиона по футбол 2018.

Русия сътвори една от големите сензации на Мондиал 2018, като елиминира на осминафиналите сочения за един от големите фаворити за трофея – Испания, съобщи Гонг. бг.

Двубоят на стадион „Лужники“ в Москва бе сред най-драматичните отначалото на Световното първенство, след като за първи път в рамките на този турнир, мач бе решен с продължения и дузпи.

В редовното време срещата завърши при 1:1. Гол не падна в двете 15 минутки, а при 11-метровите наказателни удари Коке и Яго Аспас се оказаха големите грешници за „Ла Фурия“ и така „Сборная“, която достига елиминационна фаза на шампионат на планетата за първи път от разпадането на Съветския съюз, ликува след 4:3.

И двете попадения в редовното време бяха дело на футболисти на домакините. Първо Сергей Игнашевич имаше малшанса да отбележи нелепо в собствената си мрежа, а Артьом Дзюба бе точен от бялата точка в края на първите 45 минути. В края на второто продължение Испания имаше сериозни претенции за дузпа, но след намесата на системата за видео повторения, такава не бе отсъдена.

При решаващите наказателни изстрели Фьодор Смолов, Игнашевич, Александър Головин и Денис Черишев бяха безпогрешни. В лагера на Испания Андрес Иниеста, който се появи в игра през втората част на мача, Жерар Пике и Серхио Рамос реализираха, за разлика от Коке и Аспас, при които напрежението сякаш дойде в повече.

Селекционерът на иберийците Фернандо Йеро потърси изненадата, оставяйки Иниеста резерва. Опитният халф седна на скамейката в официален мач за първи път от 2015-а година насам, а на Мондиал това бе първи случай от 27 юни 2006 година в Германия. Междувременно Начо Фернандес бе предпочетен пред Даниел Карвахал, който също се появи на терена в протежението.